Maľované obrazy (portréty na základe predloženej fotografie)
Vitajte na mojej stránke

Niečo o obrazoch, cena

V mojej galérii si môžete pozrieť moju tvorbu a v prípade záujmu i zakúpiť obrazy, ktoré už ako hotové diela ponúkam na predaj, moja galéria taktiež slúži i ako ukážka / prezentácia mojej tvorby, v prípade, že máte záujem o namaľovanie obrazu podľa Vašich predstáv, ako portrétu Vášho alebo Vášho blízkeho, popr. domáceho miláčika a pod.. Ak máte záujem o už hotový obraz, kontaktujte ma prosím a informujte sa o jeho dostupnosti. 

 

Maľujem olejovými a akrylovými farbami na plátno. Buď na plátno, ktoré je na lepenke, v tom prípade je nutné obraz zarámovať, alebo na plátno, ktoré drží na drevenej konštrukcii, čiže na samonosnom ráme, v tom prípade nie je nutné obraz dodatočne zarámovať, iba po namaľovaní rovno zavesiť na stenu, lebo plátno je i po bočných stranách drevenej konštrukcie a maľba pokračuje i po bokoch obrazu. Keďže zarámovanie obrazu je veľakrát silná položka a môže sa vyšplhať do niekoľko desiatok až stoviek eur, závisí od rozmeru a zvoleného rámu, automaticky maľujem na plátno, ktoré drží na samonosnom ráme, kde nie je nutné dodatočné zarámovanie obrazu. A rovno si ho ako Vám odomňa príde môžete zavesiť na stenu a maľba Vám bude pokračovať i po bočných stranách obrazu. Viď priložený obrázok.  

 

Proces maľby prebieha tak, že maľbu si na plátno najprv načrtnem a potom maľujem. Namaľovanie obrazu trvá od jeho veľkosti, náročnosti a počtu zákaziek. Obraz 70x50cm trvá približne 3 týždne (pri intenzívnom maľovaní). Po namaľovaní musí schnúť 2 týždne (v prípade olejoviek, by to bolo za použití klasických oveľa dlhšie, avšak ja používam veľmi kvalitné a rýchloschnúce olejové farby, takže za dva týždne po namaľovaní obrazu môžem obraz natrieť záverečným ochranným lakom, ktorý schne následne asi 2 dni). V prípade použitia bežných olejoviek (popr. kombinácie s bežnými olejovkami), je čas schnutia obrazu mesiac.  V prípade akrylových farieb je čas schnutia 2 týždne. Proces schnutia urýchliť nejde, nakoľko po namaľovaní sa obraz ošetruje záverečným ochranným lakom a pri skoršom nalakovaní, by sa maľba mohla pri lakovaní rozmazať. Preto je dôležité, aby vrchné vrstvy obrazu boli dôsledne vyschnuté.

V prípade záujmu je možné realizovať už i kresbu, ktorú som donedávna nemala v ponuke (napr. farebný kreslený portrét osoby, popr. domáceho miláčka), v prípade kresby neplatia ceny pre maľbu, ale dohaduje sa individuálne a taktiež nepotrebuje čas schnutia, preto je tu úspora času min. 2-3 týždne oproti hotovej maľbe.

Cena obrazov:

viď nižšie (dohoda na cene možná, keďže cena závisí i od náročnosti zvolenej techniky a tým i výsledného efektu),

plus poštovné 8-12 eur (poštovné sa neplatí, ak sa obraz rozhodne klient osobne vyzdvihnúť).  Portrét (jednej osoby), alebo jeden domáci miláčik pri sústredenosti maľby na portrét a nie na pozadie (t.z. s jednoduchším pozadím) - na základe fotografie, najlepšie elektronickej: 30x40 cm = 180 eur, 50x60 cm = 280 eur, 50x70cm = 350 eur. V prípade záujmu o skupinový portrét, sa cena zvyšuje o 50 eur za každú ďaľšiu osobu, pri zachovaní vyššie uvedených rozmerov. V prípade záujmu Vám namaľujem i kópie obrazov starých majstrov. Kópie obrazov novších autorov nemaľujem, z dôvodu, aby som neporušila autorské alebo licenčné práva daného autora alebo jeho dedičov, preto od úmrtia daného maliara, ktorého obraz mám namaľovať musí prejsť viac ako 70 rokov (vo výnimočných prípadoch 100r.), vtedy kópiu urobím. Cena kópie diela, hocijaký námet (príroda, portrét,..) a hocijaký starý autor: Michelangelo, Rafaelo, Leonardo da Vinci, Van Gogh ...... je o 100 eur vyššia ako vyššie uvedené ceny. V prípade náročnejšieho obrazu (na detaily), popr. špeciálnych požiadaviek (iný ako uvedený rozmer a pod., sa cenová ponuka prirodzene adekvátne upraví. Avšak cena sa odsúhlasí vždy pred začatím maľby a dodatočne sa nikdy nemení! Samozrejme ak klient nemení požiadavky počas maľby, takým je však veľmi ťažké vyhovieť, najmä ak sa už začalo s maľbou. Avšak vždy, keď je to len trošku možné, snažím sa klientovi vyjsť maximálne v ústrety. Nakoľko obraz, ktorý mu namaľujem bude tešiť jeho, alebo jeho blízkych, je určený robiť radosť po dlhý čas a pre mňa je veľmi dôležité, aby Vás obraz tešil, aby ste mali z neho zážitok a preto Vám vyjdem v ústrety vždy, keď to bude čo len trošku možné.